● Inflácia:
Hore k výšinám

Inflácia:
Hore k výšinám

ZDIEĽAŤ

V investičnom výskume Inflácia: Hore k výšinám sme aktualizovali poznatky o inflácii, ktoré sme publikovali v analýze Inflácia: Na vzostupe v júni 2021. Na základe vlastného proprietárneho výskumu, investičného prístupu a stratégie sme upravili a aktualizovali alternatívne scenáre budúceho vývoja inflácie v roku 2022.

V analýze sa okrem iného dozviete:

  • Blížime sa do dekády globálnej tansformácie? Pomer dlhu k HDP dosiahol historicky najvyššie hodnoty vo väčšine vyspelých krajín s tým, ako úrokové sadzby dosiahli nulu. Schopnosť centrálnych bánk ovplyvňovať ekonomiku pomocou menovej politiky, ako aj schopnosť vlád stimulovať ju fiškálnou politikou, je obmedzenejšia a pomaly, ale isto sa blížime k hranici – k inflexnému bodu v dlhodobom dlhovom cykle.
  • V prípade, že FED nechá sadzby na nízkych úrovniach alebo ich nebude zvyšovať pomerne agresívne smerom nahor, bude inflácia ničiť ekonomiku, reálne mzdy, príde k znehodnoteniu úspor a hodnoty aktív. Zvýšená inflácia v rozmedzí 8-15% bude spôsobovať neistotu, vyššiu volatilitu a bude sa veľmi ťažko dostávať pod kontrolu bez negatívnych, priam devastačných následkov.
  • Pozreli sme sa späť na výnosy S&P 500 za roky 1928-2019 a zistili sme, ako sa akciovému trhu darilo v rôznych inflačných scenároch. Do našich modelov sme zapracovali viaceré alternatívy a vyhodnotili dopad na hodnotu aktív, cenu peňazí a likviditu.

Inflácia:
Hore k výšinám

 

ZDIEĽAŤ

Odoberajte náš newsletter

V prípade záujmu o odber našich článkov, publikácií a noviniek, nám zanechajte svoju e-mailovú adresu.    Prečítal som si a súhlasím s Podmienkami používania a s Ochranou osobných údajov.*