● Polovodiče:
Tichý hráč, ktorý drží esá

Polovodiče:
Tichý hráč, ktorý drží esá

ZDIEĽAŤ

V analýze Polovodiče: Tichý hráč, ktorý drží esá, sme analyzovali využitia polovodičov, predikciu budúceho rastu globálnej datasféry, ako aj vývoj cien akcií vybraných spoločností na trhu s polovodičmi.

V analýze sa okrem iného dozviete:

  • Umelá inteligencia by mohla umožniť firmám vyrábajúcim polovodiče získať 40 až 50% celkovej hodnoty z technologického balíka, čo predstavuje najlepšiu príležitosť, akú mali za posledné desaťročia.
  • Polovodiče súvisiace s umelou inteligenciou (Al) zaznamenajú v najbližších rokoch každoročný rast približne o 18% viac, čo je päťkrát viac ako v prípade polovodičov používaných v aplikáciách bez umelej inteligencie. Polovodiče súvisiace s umelou inteligenciou by mohli predstavovať takmer 20% celkového dopytu, čo by sa premietlo do príjmov vo výške približne 65 miliárd USD.
  • Obchodná vojna medzi USA a Čínou negatívne ovplyvňuje trh s polovodičmi. Čína v roku 2020 vyprodukovala len približne 16% čipov, ktoré potrebuje pre svoj technologický sektor. Do roku 2025 by to malo byť 70%.

 

Polovodiče:
Tichý hráč, ktorý drží esá

 

ZDIEĽAŤ

Odoberajte náš newsletter

V prípade záujmu o odber našich článkov, publikácií a noviniek, nám zanechajte svoju e-mailovú adresu.    Prečítal som si a súhlasím s Podmienkami používania a s Ochranou osobných údajov.*