● Q1 2024
Všetko so všetkým súvisí:
Čas chytiť sa kormidla

Q1 2024
Všetko so všetkým súvisí:
Čas chytiť sa kormidla

ZDIEĽAŤ

Svetová ekonomika zostáva odolná aj napriek tomu, že hlavné centrálne banky udržiavajú zvýšené úrokové sadzby s cieľom skrotiť infláciu. Krátkodobý výhľad rastu v USA je stále solídny, pričom údaje z ekonomiky naďalej pozitívne prekvapujú pozitívne a sila trhu práce pomáha ekonomike prekonať vplyv zvyšovania sadzieb FED-u. Viac v reporte.

Investičné témy Q1 2024:

01/ Riadenie makro rizika

Na čom záleží v novom režime. Lepkavá inflácia a štrukturálne vyššie úrokové sadzby. Trhy sa stále prispôsobujú tomuto prostrediu – a preto je kontext pri riadení makro rizika kľúčový. Zatiaľ optimistická nálada na trhoch necháva riziko na okraji záujmu investorov. So začiatkom druhého štvrťroka vidíme priaznivejšie prostredie pre prijímanie rizika. 

02/ Riadenie výsledkov portfólia

Myslíme si, že investori sa chopia investičného kormidla a zaujmú dynamickejší prístup k svojim portfóliám pomocou stratégií indexovania diverzifikácie, hľadania alfa príležitostí a zároveň, aby ostali selektívni.

03/ Využívanie makra a sily megatrendov

Sila megatrendov je ďalším spôsobom, ako riadiť portfóliá – a premýšľať o stavebných kameňoch portfólia, ktoré podľa názoru veľkých rýb z Wall Street a investičných bánk presahujú tradičné triedy aktív.

 

Q1 2024
Všetko so všetkým súvisí:
Čas chytiť sa kormidla

ZDIEĽAŤ

Odoberajte náš newsletter

V prípade záujmu o odber našich článkov, publikácií a noviniek, nám zanechajte svoju e-mailovú adresu.    Prečítal som si a súhlasím s Podmienkami používania a s Ochranou osobných údajov.*