● Q2 2021:
Odhodlaní napredovať

Q2 2021:
Odhodlaní napredovať

ZDIEĽAŤ

2Q 2021 priniesol niekoľko dôležitých ukazovateľov ďalšieho smerovania ekonomiky. Obavy z inflácie a vysoká miera neistoty u investorov naďalej pretrváva. Budúcnosť je stále zahalená hmlou. Otázkou je, mali by sme naďalej držať kurz?

V kvartálnom reporte sa okrem iného dozviete:

  • Americká ekonomika pokračuje v zotavovaní aj v Q2 roka 2021. Dynamika rastu ekonomiky bola silnejšia ako za Q1 (6.5% vs. 6.4%), avšak očakávania analytikov na úrovni rastu HDP o 8.5% nedosiahla.
  • Inflácia v USA naberá na dynamike. Celková inflácia za mesiac jún dosiahla +0.9%, pričom za minulé obdobie rástla +0.6% tempom. Išlo o najväčší nárast CPI od augusta 2008, tesne pred začiatkom finančnej krízy v USA.
  • Od Q1 2020 po Q2 2021 vzrástol počet dolárov v obehu takmer o 20%. Výrazný prírastok dolárov v cirkulácii má značný inflačný vplyv. Daný fakt vytvára silný argument pre tvrdenie podporujúce vysokú mieru inflácie v najbližšej budúcnosti, ale kriticky dôležitým bodom efektívneho manažmentu inflácie FED-u je jej schopnosť ovplyvňovať inflačné očakávania. 

Q2 2021:
Odhodlaní napredovať

 

ZDIEĽAŤ

Odoberajte náš newsletter

V prípade záujmu o odber našich článkov, publikácií a noviniek, nám zanechajte svoju e-mailovú adresu.    Prečítal som si a súhlasím s Podmienkami používania a s Ochranou osobných údajov.*