● Q3 2021:
Na okraji kvadrantu rizika

Q3 2021:
Na okraji kvadrantu rizika

ZDIEĽAŤ

Nové regulácie v Číne, stúpajúce inflačné tlaky, energetická kríza v EÚ, nový komoditný cyklus či uťahovanie menovej politiky FED-u a možné zvyšovanie úrokových sadzieb v treťom kvartáli vyvolávajú
u investorov obavy. Prišiel čas na zmenu kurzu? Viac v našom reporte.

V kvartálnom reporte sa okrem iného dozviete:

  • Nové regulačné opatrenia v Číne, ktoré sprísňujú podnikateľské prostredie v internetovom a vzdelávacom sektore, priniesli neistotu na globálne trhy. Komunistická strana Číny naďalej posilňuje svoju moc a vplyv. Pozreli sme sa na to, ako sa nové regulácie prejavia v prostredí jednotlivých segmentov čínskej ekonomiky. 
  • V priebehu kvartálu Úrad pre hospodárske analýzy predpovedal rast amerického HDP na úrovni +6.3%. Predpovede naznačujú mierne spomalenie rastu americkej ekonomiky v Q3, predovšetkým kvôli obavám z pretrvávajúcej globálnej pandémie. 
  • Najpodstatnejšou udalosťou v oblasti menovej politiky v Q3 bolo zasadnutie FOMC v priebehu septembra. Výsledkom zasadnutia je zmena chronologického rámca pre uťahovanie expanzívnej menovej politiky. Ako táto zmena ovplyvní nákup vládnych dlhopisov (QE) a úrokovú mieru? 

Q3 2021:
Na okraji kvadrantu
rizika

 

ZDIEĽAŤ

Odoberajte náš newsletter

V prípade záujmu o odber našich článkov, publikácií a noviniek, nám zanechajte svoju e-mailovú adresu.    Prečítal som si a súhlasím s Podmienkami používania a s Ochranou osobných údajov.*